Imprezy Góralskie

KAPELA Z GAWĘDZIARZEM

W takim występie można oczekiwać:

  1. Muzyki Góralskiej: Tradycyjne pieśni i melodie grane na instrumentach charakterystycznych dla tego regionu, takich jak skrzypce, fujarki, czy też akordeon.

  2. Gawędziarstwa: Opowieści i anegdoty oparte na lokalnych legendach, historiach i życiu codziennym górali. Gawędziarz może być również przewodnikiem po lokalnych tradycjach i zwyczajach, przekazując w ten sposób wiedzę publiczności.

  3. Humoru: Dodanie nutki humoru do występu sprawia, że ​​jest on bardziej przystępny i zabawny dla widzów. Góralskie jaja i dowcipy mogą być oparte na lokalnych stereotypach i zwyczajach, ale zawsze w duchu szacunku i dobrej zabawy.

Tego rodzaju wydarzenia są idealne nie tylko dla turystów, ale również dla lokalnej społeczności, ponieważ pomagają w zachowaniu i promowaniu dziedzictwa kulturowego regionu. To również świetny sposób na integrację społeczności i zachęcenie ludzi do aktywnego udziału w kulturze lokalnej.

NAPAD ZBÓJECKI

Scenka rodzajowa przedstawiająca napad zbójników na "Ceprów" (wiązanie linami, zakucie w dyby, pasowanie na zbójnika). Pojmani przechodzą próby ognia, wody, męstwa (próby zbójeckie), w kolejnej części programu konkursy tańca, śpiewu góralskiego, jedzenie oscypka, wiązania kierpcy itp.

Odbywa się również pasowanie na zbójnika oraz Janosikową kochankę.

W trakcie imprezy następuje wręczenie pamiątkowych nagród za uczestnictwo w konkursach, oraz wspólna biesiada.

Zbójnicy ubrani są w odpowiednie stroje i posiadają "zbójeckie sprzęty", tworząc realne wyobrażenie sytuacji i odpowiednią atmosferę.

Całej zabawie towarzyszy muzyka góralska.

Czas trwania imprezy trzy godziny.

Image

Zapraszam serdecznie w Tatry - Zachodnie i Wysokie, Polskie i Słowackie - latem i zimą.

© 2024 Przewodnik - Tatrzański Piotr Nowak. Wykonanie GambIT Zakopane

Social Media

Image
Image
Image